ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

W piątek 2 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole finał wojewódzki Konkursu Wiedzy o Monte Cassino. W zmaganiach wzięli udział uczniowie z wielu szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego, m.in. z Krasnegostawu, Puław, Biłgoraja, Janowa Lubelskiego oraz szkoły powiatu kraśnickiego.

Czytaj więcej...

7 marca 2013 r. odbył się w naszej szkole Finał Konkursu Wiedzy o Monte Cassino.  Uczestniczyło w nim  28 gimnazjalistów  ze szkół powiatowych i szkół spoza naszego powiatu. Uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce regionalnej zorganizowanej przez MPK w Kraśniku oraz Archiwum Państwowe w Lublinie Oddział  w Kraśniku. Przewodnikiem po naszym mieście był p. Jarosław Cybulak, a młodzieżą opiekował się p. Mariusz Jach . Finaliści Konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Wśród nich znaleźli się:

Czytaj więcej...
W dniu 8 kwietnia 2014 r. odbył się finał III Konkursu Wiedzy o Monte Cassino dla gimnazjalistów. W eliminacjach pisemnych wzięło udział 18 uczestników z kilku szkół powiatu kraśnickiego.
W czasie przerwy konkursowej uczniowie obejrzeli filmową relację żyjącego świadka bitwy pod Monte Cassino, żołnierza II Korpusu Polskiego przygotowaną przez panią Elżbietę Lisowską - przedstawicielkę Fundacji Niepodległości. Dzięki życzliwości Fundacji uczestnicy Konkursu mieli okazję obejrzeć wystawę zawierającą broń, ekwipunek i umundurowanie, w które wyposażeni byli żołnierze gen. Władysława Andersa. 
Czytaj więcej...
Dnia 18 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Kraśniku odbył się Finał I edycji Konkursu Wiedzy o Monte Cassino.
W etapie pisemnym I Konkursu Wiedzy o Monte Cassino brało udział 34 uczniów z całego województwa. Po etapie pisemnym 8-osobowa Komisja wyłoniła 10 zawodników, którzy wzięli udział w finale ustnym, byli to:
Czytaj więcej...