ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

Odsłony: 1085

W piątek 2 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole finał wojewódzki Konkursu Wiedzy o Monte Cassino. W zmaganiach wzięli udział uczniowie z wielu szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego, m.in. z Krasnegostawu, Puław, Biłgoraja, Janowa Lubelskiego oraz szkoły powiatu kraśnickiego.

Zostali oni wyłonieni na podstawie eliminacji szkolnych, które odbyły się 9 stycznia br. Uczniowie tych placówek uczestniczyli także w konkursie na prezentację multimedialną poświęconą działalności gen Wł. Andersa. Najlepsza okazała się praca uczennic z LO w Biłgoraju: Natalii Grabias, Aleksandry Piaskowej i Pauliny Krawczyk. Otrzymały one nagrody rzeczowe.
Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły - Mateusz Koślak z kl. 1f. Kolejne miejsca na podium zajęli odpowiednio: Jakub Dul z Zespołu Szkół Nr 1 w Kraśniku ( II miejsce ) i Mateusz Wereski z Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku ( III miejsce ). Otrzymali oni atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz bilety na wycieczkę do Włoch ufundowaną przez p. Andrzeja Marca - prezesa Fundacji Monte Cassino. Pozostali uczestnicy etapu ustnego otrzymali upominki książkowe. Sponsorem nagród były: Fundacja Monte Cassino oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku.
Konkurs Wiedzy o Monte Cassino jest objęty honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Finał wojewódzki uświetniła obecność p. Mariusza Sochy - wicestarosty kraśnickiego.
Organizacją całego przedsięwzięcia kierowały: p. Iwona Oszust i p. Katarzyna Kremlaś.
Tegoroczna edycja Konkursu przyciągnęła wielu uczestników. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w następnej edycji Konkursu!