UWAGA

ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

Ranking Liceów OgólnokształcącychZ przyjemnością informujemy, że II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja oraz Technikum nr 2 zostały wyróżnione Brązowymi Tarczami w ogólnopolskim Rankingu Perspektyw 2023. Głównym kryterium rankingowym są wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz sukcesy uczniów  w olimpiadach.                                                                                          

Gratulujemy uczniom i nauczycielom !

Z przyjemnością informujemy, że sześciu naszych uczniów awansowało do zawodów II stopnia (okręgowych) XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Bieżąca edycja odbywa się pod hasłem „W świecie rosnącej inflacji. Wymiar mikro- i makroekonomiczny”. Uczniowie zakwalifikowani do kolejnego etapu to:

1.     Czarnota Maja-klasa 2a
2.     Rogoźnicka Julia- klasa 3a
3.     Dziechciarz Oliwier- klasa 3a
4.     Brzozowiec Klaudia- klasa 2a
5.     Biernat Natalia- klasa 4ATP
6.     Iskra Sebastian- klasa 4ATP
Nauczycielem przygotowującym jest p. Janusz Wąsik.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

/J.W./

W dniu 19.12.2022 r.  uczniowie klasy 1f, 2c, 2f i 3f pod opieką p. B. Hernik – Gnaś, p. K. Kremlaś, p. A. Sosnówki,
p. I. Oszust uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Warszawy. Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, które dzięki aranżacji wnętrza i wykorzystaniu efektów multimedialnych przybliża powstańczą rzeczywistość. Uczniowie mieli okazję przejść kanałami walczącej Warszawy, obejrzeć ekspozycję maszyn drukarskich z lat czterdziestych, a nawet wydrukować powstańczą odezwę. Zwieńczeniem wizyty w muzeum był krótkometrażowy film „Miasto ruin” – pierwsza na świecie cyfrowa rekonstrukcja zniszczonego miasta.

Czytaj więcej...

Jak wiemy, Święta Bożego Narodzenia w obrządku katolickim obchodzone są zgodnie z kalendarzem gregoriańskim w dniach 24-26 grudnia. W Kościele prawosławnym natomiast, zgodnie z kalendarzem juliańskim Święta wypadają w dniach 6-9 stycznia. Z powodu tej rozbieżności, większość z naszych przyjaciół z sąsiedniej Ukrainy jest obecne w trakcie bożonarodzeniowego świętowania, które jest już dawno za nami. Pracownicy Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Kraśniku nie zapomnieli jednak o Ukraińcach zamieszkujących nasze miasto, dlatego w dniu 4 stycznia 2023 r., przy wsparciu Urzędu Miasta Kraśnika, Starostwa Powiatowego w Kraśniku, młodzieży szkół średnich reprezentujących Szkolne Koła PCK i kraśnickich seniorów z Klubu Czas, zorganizowali Świąteczne Spotkanie Integracyjne. Wydarzenie odbyło się w restauracji “Ludmiła” w Kraśniku, a wzięli w nim udział uchodźcy z Ukrainy zamieszkujący nasze miasto oraz kraśniczanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Panem Jakubem Wiśniewskim- Zastępcą Prezesa Banku Spółdzielczego Ziemi Kraśnickiej w Kraśniku w ramach programu Bakcyl.

W dniu 19.12.2022 r. uczniowie z klasy 1AT Technikum Ekonomicznego oraz 2b Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku uczestniczyli w lekcji „Moje finanse, myślę przedsiębiorczo” prowadzonej przez Pana Jakuba Wiśniewskiego - Zastępcę Prezesa Banku Spółdzielczego Ziemi Kraśnickiej w Kraśniku. Uczniowie dowiedzieli się, że warto oszczędzać i planować swoje wydatki, a także na co zwracać uwagę przy pożyczaniu pieniędzy. Lekcje prowadzone były w ramach Programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL, który stanowi wsparcie młodych ludzi w starcie w finansową przyszłość.

Czytaj więcej...

W Uchwale Sejmu RP z dnia 14 października 2021 r. w sprawie ustanowienia roku 2022 Rokiem Wandy Rutkiewicz czytamy m.in.:
Od dziecka wykazywała zainteresowanie sportem, a miłość do gór rozbudziła w niej wyprawa w pasmo Rudaw Janowickich w czasie studiów. Doznała wówczas, co opisała w książce „Na jednej linie“, niezwykłych uczuć: „strach i radość z jego pokonania, skupienie i determinację, uwolnienie się od ciążenia, niezwykle silny kontakt z przyrodą, z kawałkiem skały, który był moim oparciem“.
Po ukończeniu kursu taternickiego brawurowo wdarła się w męski świat wspinaczy. Pokonywała bariery, została prekursorką kobiecych zespołów górskich, bo nie godziła się, by zdolne alpinistki „były wyłącznie broszkami w męskich wyprawach“. Imponowała siłą, sprawnością fizyczną i niezwykłą inteligencją.
Jej fantastyczne osiągnięcia sportowe budziły podziw, a dodatkowo urzekała wdziękiem, urokiem i niezwykłym darem opowiadania o górach.

Czytaj więcej...

 Czas  przed Świętami Bożego Narodzenia udziela się każdemu i nie omija uczniów Zespołu Szkół nr 2. W tym okresie  młodzież wspólnie z wychowawcami udaję  się  na wyjazdy  i wyjścia integracyjne , duża cześć  uczniów organizuje sobie wspólnie z wychowawcami  klasowe  spotkania Wigilijne, które zbliżają i uwrażliwiają uczniów na  piękną  polską tradycję .

Zanim klasa 2A LO rozpoczęła tak jak inni koledzy swoje Wigilijne spotkanie , w dniu 16.12.2022r, postanowiła  wspólnie integrować  się podczas pobytu na łyżwach w ośrodku sportowym  MOSIR Lublin – Icemania , a następnie na  projekcji filmu pt.  Awatar istota wody  w reżyserii  Jamesa Camerona w kinie Cinema City w Lublinie.

Czytaj więcej...

Z przyjemnością informujemy, że trzech naszych uczniów awansowało do finału Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Wojskowej Akademii Technicznej. Nasi finaliści to:

1. Sebastian Szumny - klasa 4a 

2. Dominik Mikita - klasa 4a

3. Karol Kuśmiderski - klasa 3a 

Nauczycielem uczącym jest p.Tomasz Grębski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w finałach!

24 listopada 2022 r. odbył się wieczór integracyjny z okazji Andrzejek połączony z imprezą zwaną popularnie „Otrzęsinami”, podczas której oficjalnie przyjęto nowych wychowanków w szeregi społeczności internatu. Organizatorkami imprezy były wychowawczynie: Katarzyna Rząd i Edyta Surowiec, które czuwały nad przebiegiem zabaw prowadzonych przez Młodzieżową Radę Internatu. Otrzęsiny to dobra forma integracji wychowanków, gdyż zawierają elementy zabawy z dużą dozą humoru oraz sprzyjają tworzeniu pozytywnych relacji między mieszkańcami internatu. Młodzież aktywizowana jest do prezentowania uzdolnień artystycznych oraz do promowania kulturalnego i efektywnego spędzania czasu wolnego. Nie chcąc przyjmować „kota w worku”, uczestnicy zabawy musieli sprostać przygotowanym zadaniom, wykazać się hartem ducha i poczuciem humoru. Wśród zadań przygotowanych dla nowych wychowanków były między innymi: wypicie „wykwintnej zupy”, namalowanie ustami portretu wychowawcy, oraz wypicie mleka bez użycia rąk. Młodzież wspaniale wykonała swoje zadania, więc przez ślubowanie zostali przyjęci do grona wychowanków internatu.

Czytaj więcej...