ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

Julia Jaskowska, uczennica klasy 2a, wystąpiła w programie TP3 Między Wisłą a Bugiem.

Julka śpiewa odkąd pamięta, a na scenie pierwszy raz pojawiła się w wieku 9 lat. Swoje umiejętności doskonali pod kierunkiem p. Agnieszki Wiechnik. Julka wielokrotnie zdobywała nagrody i wyróżnienia na różnych konkursach muzycznych o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim. W planach muzycznych Julii szykuje się niespodzianka, nad którą obecnie pracuje, ale o tym na pewno usłyszycie już niedługo :-). Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania fragmentu programu TP3:

 

 

 

19 października (wtorek) zapraszamy wszystkich do wzięcia  udziału  w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Do akcji zapraszamy całą społeczność szkoły: uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.

Celem akcji jest:
-promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
-zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu;
- integracja społeczności szkoły poprzez udział we wspólnej akcji;
- realizacja” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-25”.

W związku z reżimem sanitarnym przebieg akcji w naszej szkole został zmodyfikowany. W tym dniu proponujemy by, na 2 godzinie lekcyjnej, uczniowie wszystkich klas przez 5 minut czytali przyniesione przez siebie książki (można też wypożyczyć książkę dzień wcześniej w bibliotece). Zapraszamy również w tym dniu do biblioteki szkolnej(na dwóch długich przerwach) chętnych do przeczytania na głos fragmentu swojej ulubionej książki, ulubionego wiersza czy innego tekstu (np. żartu, anegdoty, może ktoś będzie chciał zmierzyć się z jednym z utworów naszego patrona). Nagroda dla odważnych uzgodniona z nauczycielami polonistami (+z języka polskiego). W trakcie akcji wykonane zostaną zdjęcia dokumentujące udział w akcji.

Zapraszamy.

Nauczyciele bibliotekarze

Nauczyciele języka polskiego

12.10.2021r. w hali sportowej ZS nr 3 w Kraśniku  odbyły się Mistrzostwa Powiatu Licealiada w drużynowym badmintonie dziewcząt i chłopców.

Nasze drużyny dziewcząt i chłopców zajęły II miejsca przegrywając z ZS nr 3 w Kraśniku.

Czytaj więcej...

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 12. października 2021 roku o godzinie 15.00 w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste spotkanie. Młodzież życzyła nauczycielom i pracownikom szkoły zdrowia, pogody ducha i wytrwałości oraz satysfakcji z efektów codziennej, trudnej pracy. Upominkiem dla zebranych oprócz kwiatów były występy taneczne i wokalne młodzieży szkolnej.
Dyrektor – pan Mariusz Płecha życzył zebranym optymizmu i wytrwałości, dziękując za dotychczasową pracę. Odczytał także list Starosty Kraśnickiego – pana Andrzeja Rolli. Podziękowania za codzienny trud wszystkim pracownikom szkoły złożyła Przewodnicząca Rady Rodziców- pani Ewa Grela.
Spotkanie prowadzili: Amelia Socha i Karol Bieniek.
Piosenki z repertuaru Zdzisławy Sośnickiej, Anny Jantar i Zbigniewa Wodeckiego zaśpiewały:

Czytaj więcej...

Dnia 6 października 2021 roku uczniowie klas 3e i 3c, oraz kilku uczniów z klasy 3f i 3aTP pod opieką p. Andrzeja Łukasika, p. Roberta Strzyża, p. Beaty Gnaś I p. Wioletty Ludian uczestniczyli w wycieczce w góry. Był to świetnych czas na aktywny wypoczynek i poznanie walorów gór. Pierwszego dnia udało się zdobyć Sokolicę oraz Czerteź, z których można podziwiać przełom Dunajca. Już ten stosunkowo krótki dystans okazał być dla niektórych sprawdzianem kondycji i wytrzymałości. Widoki, które mówiły same za siebie, wynagradzały wszystkim zmęczenie.
Kolejny dzień zaczął się dosyć wcześnie. Od samego rana grupa wraz z przewodniczką, p. Weroniką, podążali szlakami Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ich celem była Dolina Pięciu Stawów Polskich a później

Czytaj więcej...

Piękna jesienna aura i wspaniałe nastroje towarzyszyły wszystkim wychowankom i ich wychowawcom (p. K. Rząd, p. E. Surowiec, p. M. Kuśmierz, p. Z. Kaźmierak), którzy w dniu 7 października wybrali się na wyjście integracyjne nad Zalew Kraśnicki. Nowi mieszkańcy internatu mogli zaprezentować siebie w wielu ciekawych konkurencjach podczas których wszyscy świetnie i zacięcie się bawili, honorowo ze sobą rywalizując podczas wspólnych gier i zabaw. Zmęczeni po licznych konkurencjach i wygłodniali zebraliśmy się przy ognisku częstując się pysznymi kiełbaskami i słodkim „co nie co” przygotowanym przez naszą panią intendentkę. Mimo przeszywającego chłodu, który razem z nami gościł nad zalewem wracaliśmy do internatu uśmiechnięci i zintegrowani.

FOTOGALERIA

4 października 2021 r. od godziny  815 do 1200 w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Kraśnik odbyła się już trzydziesta trzecia akcja honorowego oddawania krwi. Grupa 10 osób z klas 3c G, 3d G, 3f G i 4a T uczestniczyła w badaniach przeprowadzonych w Centrum. Trójka uczniów została przyjęta do grona honorowych krwiodawców oddając po 450 ml krwi, co sumując daje 1350 ml krwi.

Honorowymi dawcami zostali:

Czytaj więcej...

Szanowni Rodzice i Uczniowie

Bardzo proszę o zapoznanie się z odpowiedziami na pytania rodziców zadane podczas wideokonferencji w dniu 22 września 2021 r. dotyczącej szczepień.  Informacje związane ze szczepieniami opracowała Pani prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska  - wirusolog, a odpowiedzi na pytania z zakresu funkcjonowania szkół przygotował Lubelski Kurator Oświaty.

 Grażyna Jach

 Dyrektor Szkoły

Czytaj więcej...