ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

Martyna Żurawska (kl. 2 aG), Aleksandra Biegaj (kl. 2bG) oraz Paweł Mozgawa- Bucoń (kl. 2bG) zostali finalistami IV edycji konkursu zorganizowanego pod patronatem Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce, Akademii Mester w Salamance, Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Uczniowie stworzyli folder w języku hiszpańskim oraz angielskim na temat tańca Fandangillo i regionu miasta Almeria. Ocenie podlegały bogactwo leksykalne, gramatyka, pomysłowość, zgodność z tematem konkursu oraz oryginalność wykonania. Konkurs znajduje się w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Serdecznie gratulujemy!!!

 

"Patrząc na flagę państwową dociekliwy umysł widzi nie tylko flagę,
lecz samo państwo i niezależnie od jego symboli i insygniów
 widzi na fladze przede wszystkim formę rządów, pryncypia, 
prawdy i historię narodu, który ją używa".

Henry Ward Beecher

 

 

Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze państwowej są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej.
Polskie barwy narodowe kształtowały się na przestrzeni wielu stuleci i mają jako jedne z niewielu pochodzenie heraldyczne.
Dzień flagi jest jednym z najmłodszych świąt państwowych dlatego tym bardziej powinno się go propagować i jak najwięcej o nim mówić, przecież w każdym z nas bije biało-czerwone serce. 

(http://www.dzienflagi.org/dowiedzsiewiecej.html)

 08 maja 2021 roku w Sokółce na Podlasiu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów w Taekwon-do. Troje naszych uczniów, Igor Sochal z klasy 2ag, Adrian Rupeć z klasy 2a oraz Wojciech Zimowski z klasy 1a przystąpiło do rywalizacji sportowej osiągając następujące wyniki:

Igor Sochal zdobył srebro w konkurencji walki sportowej.

Adrian Rupeć zdobył brąz w konkurencji walki sportowej

Wojciech Zimowski tym razem uplasował się poza podium

Sędzią na tych zawodach był absolwent naszej szkoły Oliwier Wojtaszek.

Czytaj więcej...

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie Piotr Szajewski - 3a (matematyka), Barbara Pyra - 3d (geografia) i Aleksandra Bęc - 3d (geografia) uzyskali tytuł Laureata Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH, zdobywając tym samym indeks na uczelnię. Nauczyciele uczący: p. Tomasz Grębski i p. Agnieszka Cedro. Serdecznie gratulujemy!

„Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.”

św. Jan Paweł II 

 

Droga młodzieży! Dobiegł końca ważny etap w Waszym życiu. Wkraczacie w dorosłość, od której dzielą Was już tylko egzaminy maturalne. Przed Wami przyszłość pełna sukcesów, ale także trudnych życiowych wyborów. Czas pobytu w szkole jest już historią. Był to dla Was okres przepełniony zdobywaniem wiedzy, nabywaniem życiowych doświadczeń, chwil sukcesów, wspaniałych wspomnień, ale również trudów związanych chociażby z okresem pandemii i zdalnym nauczaniem. 

Życzę Wam pomyślnego zdania egzaminów maturalnych oraz właściwego wyboru dalszej edukacyjnej i życiowej drogi.

Szczególne słowa podziękowania kieruję do nauczycieli, wychowawców za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie wnętrz młodych ludzi, zwłaszcza podczas kształcenia na odległość – w okresie ograniczonego funkcjonowania szkół. Wierzę, że ten wysiłek uczyni z Waszych wychowanków ludzi mądrych i szlachetnych.

Z wyrazami szacunku

Andrzej Rolla

Starosta Kraśnicki

Emilia Rycerz (kl. 2a) została laureatką I miejsca za prezentację programu w języku hiszpańskim „Blanco y negro” oraz programu w języku niemieckim „Wir sind hier”, natomiast Martyna Pietrzyk (kl. 2bG) otrzymała dyplom laureata III miejsca za prezentację programu w języku hiszpańskim „Asi fue”. XV edycja Rhymes and Songs Festival została objęta honorowym patronatem Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce oraz Akademii Mester w Salamance. Konkurs znajduje się w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Emilia Rycerz po raz trzeci otrzymała również Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego za działalność artystyczną w 2020 roku.

Serdeczne gratulacje dla laureatek!