ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

Dziś, 23 lutego, obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. To ważne wydarzenie, które skupia naszą uwagę na problemach zdrowia psychicznego oraz daje nam szansę na solidarność i wsparcie dla wszystkich osób dotkniętych depresją.

Widzieliśmy, jak razem nosiliśmy niebieskie ubrania i aktywnie uczestniczyliśmy w warsztatach psychoedukacyjnych na temat depresji. Na "Stoliku z Dobrym Słowem" każdy mógł wziąć karteczkę z pozytywnym przesłaniem lub okazać wsparcie innym poprzez wpisanie się w naszą szkolną księgę wsparcia.

Czytaj więcej...

Oddaj krew – uratuj życie– to motto przyświecało młodzieży z Zespołu Szkół
nr 2, która po raz trzeci w tym roku podjęła się dojrzałego i szlachetnego czynu, jakim jest oddawanie krwi.

Dnia 20.02.2024 r. w godzinach 900 do 1300 w sali fitness Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku, przy udziale personelu medycznego z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie i Oddziału Kraśnik, odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. To już trzydzieste dziewiąte tego typu przedsięwzięcie zorganizowane wśród młodzieży naszej szkoły.

Spośród 21 chętnych do niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym, 12 osób przeszło pomyślnie szczegółowe badania rejestracyjne. Każdy z uczestników oddał po 450 ml krwi.

Czytaj więcej...

W dniu 25.01.24 r. w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt. Nasza szkoła zajęła drugie miejsce.

 

Wyniki meczów:

ZS nr 1 – ZS nr 3 25:14, 25:10

ZS nr 2 – ZS nr 3 25:22, 25:18

ZS nr 2 – ZS nr 1 23:25, 15:25

Czytaj więcej...

16 lutego 2024 roku miała miejsce XX edycja Regionalnego Konkursu Informatycznego "Dzień Bezpiecznego Komputera", zorganizowanego przez Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Uczestnictwo w konkursie było doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności informatycznych uczniów.

W kategorii Liceum zdobywcą II miejsca okazał się Tymoteusz Oszust, uczeń klasy Ia, którego przygotowywała do konkursu pani Benedykta Kazula. Natomiast w kategorii Technikum wyróżnienie przypadło Amadeuszowi Niewielskiemu z klasy 2AT, którego nauczycielem przygotowującym była pani Monika Ciastek. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy im dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich umiejętności informatycznych!

https://zsen.lublin.eu/xx-regionalny-konkurs-informatyczny-dzien-bezpiecznego-komputera-3/

26 stycznia 2024 roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku rozegrano zawody Powiatowej Licealiady w siatkówce chłopców. Siatkarze Reja musieli tym razem uznać wyższość swoich kolegów z Zespołu Szkół nr 3 i Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku i ostatecznie zajęli III miejsce. Swoją postawą zasłużyli jednak na pochwałę. Szczególnie w meczu z „Górką” zabrakło trochę przysłowiowego „szczęścia” bowiem rywale zwyciężyli dopiero po tie-breaku i to na przewagi (16-14).

Nasza reprezentacja grała w składzie: Dominik Szymański (4a), Filip Grela (4c), Jakub Rostocki (3a), Karol Piłat (3b), Michał Flisek (3d), Maksymilian Wardak (2aT), Vitalij Prianikov (2e), Vadim Shlapa (2h) i Macel Sagan (1aT). Opiekunem siatkarzy był nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Mazurek.

FOTOGALERIA

W dniu 15.02.2024r. na Uniwersytecie Przyrodniczym odbyły się warsztaty dla uczniów przygotowujących się do finału konkursu pt: „Człowiek w środowisku – rozwiązania oparte na zasobach przyrody”. W ramach wydarzenia uczniowie wzięli udział w pięciu wykładach oraz wykonywali wiele praktycznych ćwiczeń wykorzystując bogatą bazę sprzętów oraz programów uczelni wyższej. Tematy wykładów nawiązywały do współczesnych problemów środowiska oraz metod ich rozwiązywania np: „Możliwości wykorzystania wód opadowych”. Uczestnicy wydarzenia bardzo aktywnie zaangażowali się w powierzone ćwiczenia między innymi wykonując mapę jakości powietrza dla Polski w programie QGIS. Finał konkursu odbędzie się 15.03.2024 r. w Lublinie. Opiekunem uczniów podczas wydarzenia była pani Justyna Szostak.

Czytaj więcej...

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice!

Mamy ekscytującą wiadomość dla całej społeczności naszej szkoły! 🏫💫

 

Co? Walentynkowe Warsztaty "Pięć Języków Miłości kluczem do zbudowania dobrej relacji"

Gdzie? Aula naszej szkoły

Kiedy? 13 lutego 2024, godzina 15:00

 

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak to się dzieje, że niektóre relacje są tak głębokie i satysfakcjonujące?A może chcielibyście lepiej rozumieć, co sprawia, że czujecie się kochani i jak sami możecie lepiej okazywać miłość innym? 🤔💖

Nasz szkolny psycholog, Izabela Kierepka, zaprasza Was na walentynkowe warsztaty, które odkryją przed Wami tajemnicę "Pięciu Języków Miłości" Gary'ego Chapmana. To unikalna okazja, aby nauczyć się, jak różne sposoby wyrażania uczuć wpływają na relacje z przyjaciółmi, rodziną i rówieśnikami.

 

Czytaj więcej...

W dniu 13 lutego 2024 roku uczniowie klas: 3c, 3f, 4c, 4f uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem Wydziału Prawa i Administracji UMCS doktorem Bartoszem Zalewskim.

Podczas wykładu poruszano zagadnienia związane z prawem konstytucyjnym, cywilnym, odpowiedzialnością prawną, omówiono formy i rodzaje umów prawa cywilnego, podkreślano praktyczne aspekty edukacji prawnej, tak by służyła ona przekazywaniu wiedzy pomocnej w dorosłym życiu.

W czasie spotkania uczniowie mieli również możliwość zadawania pytań, z której chętnie korzystali.

Przedsięwzięciu towarzyszyła prezentacja oferty edukacyjnej Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. 

FOTOGALERIA

W dniu 18 stycznia Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku świętowało 105 rocznicę powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Wolontariusze SK PCK postanowili przyłączyć się do obchodów organizując okolicznościowe przedsięwzięcia.

Pierwszym działaniem zrealizowanym z okazji 105-lecia PCK było wykonanie zdjęć, na których łączny wiek osób obecnych na fotografii wynosił 105 lat. SK PCK udało się zebrać i uwiecznić na zdjęciu dwie grupy.

Drugą inicjatywą wolontariuszy SK PCK była organizacja akcji o nazwie „Złożenie życzeń PCK”. Wolontariusze Szkolnego Koła PCK przygotowali kartki z życzeniami w formie pisemnej lub rysunkowej. Zebrane życzenia zostały następnie wykorzystane do stworzenia motywacyjnej planszy, która będzie prezentowana przez Okręgowy Oddział PCK w Lublinie w mediach społecznościowych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom za oryginalne i kreatywne uczczenie rocznicy.

Czytaj więcej...

    Walentynki czyli święto wszystkich zakochanych, tradycyjnie obchodzimy 14 lutego.    Nazwa pochodzi od imienia świętego Walentego, którego wspominamy tego dnia w kalendarzu liturgicznym.

Jednak początków dzisiejszych walentynek szukać trzeba nie w chrześcijaństwie,  lecz w pogańskim Rzymie. W połowie lutego ptaki gnieżdżące się w Wiecznym Mieście zaczynały miłosne zaloty i łączyły się w pary. Zwiastowało to szybkie nadejście wiosny.

Walentynki są doskonałą okazją do sięgnięcia po książkę, w której można znaleźć teksty ukazujące różne oblicza miłości.

Czytaj więcej...

W dniu 18 stycznia 2024 r. gościł w naszej szkole Pan Piotr Bedliński – młody podróżnik, który od lat wraz z grupa przyjaciół podróżuje po świecie. Po zakończonych podróżach dzieli się swoimi doświadczeniami z podróży podczas opowieści w szkołach. Podczas spotkania z młodzieżą, autor prezentował własne fotografie i krótkie filmy z podróży po Maroko, opowiadał o swoich najciekawszych przygodach, z których można było się dowiedzieć, jak wygląda codzienne życie Marokańczyków. Opiekunkami wydarzenia były: Pani Justyna Szostak i Pani Agnieszka Cedro.

Czytaj więcej...