ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

W dniu 10 czerwca 2024 roku odbyły się finały Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Rok przed maturą" organizowanego przez UMCS w Lublinie. Z radością informujemy, że czterech naszych uczniów zostało finalistami tego konkursu. Są to: Karol Kowalski, Jakub Roztocki, Bartosz Skrzypiec i Olaf Woźniak (wszyscy uczniowie z klasy 3a). Nauczycielem uczącym i przygotowującym uczniów do konkursu jest p. Tomasz Grębski. Gratulujemy wszystkim finalistom oraz ich nauczycielowi i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły! 

Jeśli jesteście ciekawi, z jakimi zadaniami musieli się zmierzyć podczas finałów, możecie zobaczyć je tutaj: [ZADANIA FINAŁOWE].

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej...

W dniach 23 – 24.05.2024 r. uczniowie klasy 1e, 1at, 2at oraz 2e wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę szkolną w Bieszczady. Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego Bieszczad oraz ukazanie młodym ludziom walorów aktywnego wypoczynku. Ponadto czas spędzony na wspólnej wędrówce był znakomitą okazją do jeszcze lepszego poznania się. Uczniowie podczas wyjazdu mieli okazje podziwiać górskie krajobrazy, ruiny zamku oraz nieożywione pomniki przyrody. Młodzież wraz z opiekunami również udała się nad Jezioro Solińskie i kolejkę gondolową nad Jeziorem Solińskim , skąd mogła podziwiać niezapomniane widoki górskie. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowały: p. Justyna Szostak, p. Katarzyna Kremlaś, p. Urszula Graczyk oraz p. Ilona Pawłowicz – Sosnówka.

Czytaj więcej...

W dniach 27 – 29 maja 2024r. odbyła się wycieczka klasy 1b w Pieniny.Pierwszego dnia odbyliśmy spacer Wąwozem Homole oraz poznaliśmy historię Szczawnicy. Dzień zakończył się aktywnym wypoczynkiem na terenie miejsca noclegowego.

Drugi dzień rozpoczął się pieszą wędrówką na szczyt Trzy Korony, skąd mogliśmy podziwiać panoramę Tatr, Gorców, Beskidu Sądeckiego i doliny Dunajca. Zwiedziliśmy także ruiny Zamku Pieniny. W drodze powrotnej do miejsca noclegowego odwiedziliśmy Krościenko. Wieczorem przygotowaliśmy wspólny posiłek – kiełbaski z grilla.

Trzeciego dnia zwidzieliśmy ruiny zamku w Czorsztynie, Zaporę Czorsztyńską oraz mieliśmy okazję odbyć rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim. Była to ostatnia atrakcja, po której udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Czytaj więcej...

23 maja i 10 czerwca w naszym Internacie miały miejsce warsztaty tworzenia biżuterii. Wychowankowie spędzili ten czas wesoło, twórczo i pożytecznie.

Pod czujnym i fachowym okiem organizatorki spotkania Karoliny Ptasińskiej uczennicy klasy 2i sprawdzali zastosowanie poszczególnych półfabrykatów, koralików, kamyczków, drucików i innych zaskakujących materiałów, z których stworzyli niecodzienną i oryginalną biżuterię.

FOTOGALERIA

28 maja 2024r. na boisku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kraśniku rozegrano zawody Powiatowej Licealiady w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Impreza odbyła się przy pięknej, prawdziwie plażowej pogodzie, dając wiele przyjemności grającym.

Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje ZS nr 1, ZS nr 2 i ZS nr 3 w Kraśniku. Grano systemem każdy z każdym i tym razem w rywalizacji dziewcząt i chłopców zanotowano pełną zgodność. Mistrzami powiatu zostały dziewczęta i chłopcy z ZS nr 3, wicemistrzami nasze siatkarki i siatkarze, a trzecie miejsce przypadło ZS nr 1.

Czytaj więcej...

W dniach 27 do 29 maja 2024 uczniowie klas 2d oraz 2c uczestniczyli w  wycieczce. Zwiedzaliśmy stolicę Czech Pragę, Czeskie Skalne Miasto oraz Park Narodowy Gór Stołowych. Pierwszego dnia po spotkaniu z przewodnikiem w Adrszpach (Czechy)udaliśmy się na fascynującą wędrówkę po Skalnym Mieście, odwiedziliśmy Teplice nad Metują i Skały Adrszpaskie, w których podziwialiśmy
ciekawe formy skalne w piaskowcach oraz pływaliśmy łodzią po jeziorku górskim. Dnia drugiego w pięknej Pradze razem z przewodnikiem zwiedziliśmy między innymi Hradczany, Zamek Królewski. Katedrę św.Wita, Bazylikę św.Jerzego, Złotą Uliczkę, Kościół Św. Mikołaja, Most Karola, Stare Miasto, Ratusz Staromiejski z zegarem „Orloj”, Rynek Staromiejski oraz Wacławskie Namiesti. Ostatniego dnia odbyliśmy pieszą wycieczkę w Rezerwacie Błędne Skały w Stołowogórskim Parku Narodowym. Nocowaliśmy w Zieleńcu , który jest pięknie położonym (ok 960 m.n.p.m) i wyjątkowym miejscem. Wycieczka była dla nas okazją do poznania wielu ciekawych miejsc i wspólnego spędzenia czasu.
Opiekę nad uczniami sprawowały : p. M.Maj, W.Michalczyk-Ludian, S. Kaźmirak oraz A. Niedziela.

FOTOGALERIA

W dniu 22 Maja około godziny 17 odbyło się rozwiązanie konkursu Zdrowa Piękna Mama. Finał akcji odbył się w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku pod patronatem Starostwa Kraśnickiego. Konkurs był organizowany dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.
Zasłużonymi laureatami okazali się uczniowie naszej szkoły, zajmujący I miejsce w części artystycznej. Reprezentując swoim spektaklem teatralnym niecodzienny sznyt kreatywnego podejścia do zagadnienia profilaktyki raka szyjki macicy, tym samym zachęcając kobiety do owych badań. Udział w przedstawieniu wzięli: Marcel Skórki (3c), Milena Sosnówka (1d), Aleksandra Gugała (3f), Karolina Kołtun (1a), Zuzanna Prokopiak (3f), Maciej Sar (3f). W reżyserii :Karol Bieniek oraz Marcel Skórski

Czytaj więcej...

W dniach 03-05.06 odbyła się wycieczka uczniów z klas 3a i 3f na Mazury. W ciągu trzech dni mieliśmy okazję poznać najważniejsze miejsca Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, m.in Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce, Wilczy Szaniec - kwaterę Adolfa Hitlera w Gierłoży. Razem z przewodnikiem zwiedziliśmy Mrągowo nad Jeziorem Czos i Mikołajki. Jeden dzień spędziliśmy w Giżycku, gdzie poznaliśmy historię Twierdzy Boyen, pospacerowaliśmy w Porcie Żeglugi Mazurskiej i udaliśmy się na rejs po Jeziorze Niegocin. Dodatkową atrakcją był czas spędzony w uroczym i pięknie położonym Ostrowie Pieckowskim, gdzie nasza grupa nocowała. Nad niewielkim jeziorem w otoczeniu lasu mogliśmy aktywnie odpocząć i spędzić razem czas.

Opiekę nad uczniami sprawowały: p. U.Graczyk, p. B.Kazula i p. I.Różyńska

FOTOGALERIA

 

31 maja 2024 roku Nasza Szkoła obchodziła jubileusz 70 – lecia. Uroczyste obchody połączone były ze Zjazdem Absolwentów w którym uczestniczyli liczni goście: Pani Anna Baluch i Pan Kazimierz Choma - Posłowie na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Pan Krzysztof Staruch - Burmistrz Miasta Kraśnik i były dyrektor szkoły, Pani Emilia Flis – Zastępca Dyrektora Departamentu Środowiska i Zasobów Naturalnych reprezentująca Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, Pan Krzysztof Kuśmierz reprezentujący Starostę Kraśnickiego Pana Zbigniewa Dżugaja.

Początki szkoły sięgają lat 1953, 1954, kiedy to ówczesne władze podjęły decyzję o przeniesieniu z Urzędowa Państwowej Szkoły Ogólnokształcącej Stopnia Licealnego do Kraśnika Fabrycznego. Wiele się później zmieniało. Szkoła funkcjonowała jako liceum ogólnokształcące, przy którym działały w rożnym czasie Policealne Studium Zawodowe, Liceum Zawodowe, Liceum Profilowane, Liceum Ekonomiczne, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Technikum. Dziś “Rej” to Zespół Szkół nr 2, czyli II Liceum Ogólnokształcące i Technikum nr 2, to 29 oddziałów, 812 uczniów, 70 nauczycieli. W 1955 r. w naszej szkole maturę zdawało 28 absolwentów, w maju 2024 r. swoje egzaminy maturalne złożyło 187 abiturientów.

Niemal od samego początku swojego istnienia Zespół Szkół nr 2 to kraśnicki „Rej”. 7 grudnia 1956 roku nadano szkole imię Mikołaja Reja, a już w styczniu 1957 roku wręczono jej ufundowany przez Komitet Rodzicielski sztandar. Jego replika - powstała w 2020 roku --zastępuje otoczony szacunkiem oryginał. Wszyscy uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku znają wizerunek swojego patrona ze sztandaru i pamiętają o jego słowach: „Prawda jest najprzedniejszy wódz u wszech innych cnót”. Niosą ich przesłanie wszędzie tam, gdzie wiodą ich życiowe losy.

Dziękuję Absolwentom „Reja” za tak liczny udział w uroczystych obchodach.

Dziękuję Komitetowi Organizacyjnemu Zjazdu: Pani Agnieszce Adamiak – Puzio, Pani Barbarze Grasińskiej - Ciereszko, Pani Małgorzacie Szczerepie, Panu Tomaszowi Grębskiemu, Panu Andrzejowi Łukasikowi, Pani Agnieszce Cedro.

Część artystyczną przygotowały: Pani Elżbieta Koper i Pani Iwona Janowska, scenografię Pani Anna Sosnówka, oprawę liturgiczną mszy świętej Pani Alicja Szubartowska.

 Grażyna Jach

Galeria zdjęć ze Zjazdu Absolwentów 2024

 

Poniżej okolicznościowe grawery i pisma

 

  

   

 

 

_____________________________________________________

 

 

Czytaj więcej...

W dniu 22 maja 2024 r. na terenie naszej szkoły odbył się finał "IV Powiatowego Ekologicznego Konkursu Biochemicznego dla uczniów szkół podstawowych". Konkurs w tym roku odbywał się w zmienionej formule potyczki odbywały się pomiędzy 2 osobowymi drużynami z trzech szkół podstawowych Powiatu Kraśnickiego: Szkoły Podstawowej w Terpentynie, Szkoły Podstawowej w Moniakach i Szkoły Podstawowej w Kowalinie. Łącznie uczestniczyło w finale 14 zespołów. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 10 pytań z zakresu chemii i 10 z zakresu biologii oraz krzyżówkę ekologiczną składającą się z 13 haseł. Czas przewidziany na rozwiązanie zagadnień wynosił 45 minut, a wszystkie prace przed rozpoczęciem Konkursu zostały zakodowane. Komisja konkursowa po sprawdzeniu, zweryfikowaniu i odkodowaniu prac wyłoniła 3 zwycięskie drużyny. Laureatami zostali:

Czytaj więcej...