ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

Odsłony: 1116

7 marca 2013 r. odbył się w naszej szkole Finał Konkursu Wiedzy o Monte Cassino.  Uczestniczyło w nim  28 gimnazjalistów  ze szkół powiatowych i szkół spoza naszego powiatu. Uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce regionalnej zorganizowanej przez MPK w Kraśniku oraz Archiwum Państwowe w Lublinie Oddział  w Kraśniku. Przewodnikiem po naszym mieście był p. Jarosław Cybulak, a młodzieżą opiekował się p. Mariusz Jach . Finaliści Konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Wśród nich znaleźli się:

Aleksandra Chmielewska, Zuzanna Leptuch, Julia Szymanek, Agnieszka Bardzel, Monika Szczeblewska, Natalia Płaza, Aleksandra Kuryło, Natalia Kurowska, Patrycja Ordon i Mikołaj Długosz.

Zwyciężczyni Konkursu – Aleksandra Chmielewska (Publiczne Gimnazjum w Trzydniku Dużym) pojedzie wraz z rodzicem  na wycieczkę do Włoch ufundowaną przez Fundację pana Andrzeja Marca „Monte Cassino”.
Laureatki drugiego i trzeciego miejsca, odpowiednio Zuzanna Leptuch i Julia Szymanek, uczennice Miejskiego Zespołu Szkół w Annopolu, otrzymały atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku i firmę Instalnet Kraśnik. Organizacją Konkursu zajmowały się p.Katarzyna Kremlaś i p.Iwona Oszust. 
Dziękujemy organizatorom i sponsorom Konkursu. Szczególne podziękowania kierujemy do  Prezesa Fundacji  Monte Cassino pana  Andrzeja  Marca. Dziękujemy również nauczycielom historii, którzy przygotowywali  swoich gimnazjalistów oraz państwu dyrektorom, którzy umożliwili swoim podopiecznym wzięcie udziału w konkursie.  Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!