ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

Odsłony: 1201

28 lutego 2019 roku odbył się w naszej szkole PIERWSZY POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Powiatu Kraśnickiego.
Piętnaście czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów z Kraśnika, Terpentyny, Stróży, Annopola i Wilkołaza rywalizowało ze sobą udzielając odpowiedzi na 40 pytań związanych z kulturą, historią i geografią Niemiec, Szwajcarii, Austrii i Liechtensteinu. Młodzież wykazała się ogromną wiedzą kulturoznawczą i umiejętnością rozumienia ze słuchu tekstu w języku niemieckim. Do wyłonienia laureatów konieczna była dogrywka.


W trakcie turnieju goście mieli także okazję poznać bliżej naszą szkołę i kulisy jednego z ciekawszych przedsięwzięć, jakim jest wieloletnia partnerska wymiana uczniowska z niemieckim gimnazjum ze Schwedt.

 
Zwycięskie szkoły to:

Społeczna Szkoła Podstawowa w Kraśniku - I miejsce
Szkoła Podstawowa nr 2 w Kraśniku - II miejsce

Szkoła Podstawowa nr 3 w Kraśniku - III miejsce
 
Zwycięzcom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!
 

Atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników konkursu oraz pakiety dla ich nauczycieli języka niemieckiego, a także słodki poczęstunek ufundowali partnerzy projektu:

STAROSTWO POWIATOWE w Kraśniku, POLSKO-NIEMIECKA WSPÓŁPRACA MŁODZIEŻY w Warszawie, WYDAWNICTWA JĘZYKOWE: PEARSON, PWN, MARKET CARREFOUR w Kraśniku
 

Za wsparcie i pomoc w organizacji turnieju dziękujemy zarówno sponsorom, jak i naszym wychowankom z klas: 1d, 1g, 2a, 2c, 3b, 3f , a uczniów szkół podstawowych zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji konkursu.

 
Organizatorzy:

Andrzej Bownik 
Iwona Dowgiałowicz
Beata Hernik – Gnaś

Anna Wójtowicz
 

FOTORELACJA