Dla upamiętnienia Narodowego Święta Niepodległości została zorganizowana w naszej szkole uroczystość w wykonaniu uczniów klas: 1b, 2d i 3c pod kierunkiem p.Katarzyny Kremlaś. Odbyła się ona w dniu 9 listopada br. Podczas akademii przywołano treść autentycznych przemówień Józefa Piłsudskiego z 1914r. i 1918r. W rolę Marszałka wcielił się uczeń klasy 2d - Karol Sikora. Uczniowie zaprezentowali pieśni legionowe. Uroczystość wzbogaciły występy wokalne Kingi Wołoszyn z klasy 3c oraz taniec w wykonaniu Julii Marcinkowskiej z kl. 1b i Filipa Machulskiego z kl. 1e, którzy trenują w zespole tańca towarzyskiego Fantan pod kierunkiem p.Barbary Jaworskiej Mazur.
Szczególne podziękowania należą się p.Łukaszowi Kowalowi, który wypożyczył oryginalne mundury stanowiące znakomitą oprawę przedstawienia.
Święto Niepodległości jest okazją aby przypomnieć współczesnym pokoleniom ważne momenty z historii naszego narodu i państwa. FOTO