19 października nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt.: „Przerwa na czytanie" - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Akcja odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Patronat medialny nad akcją objęła Fundacja Powszechnego Czytania, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Mamy nadzieję, że jako szkoła przyczynimy się do pobicia zeszłorocznego rekordu 377 TYSIĘCY 586 OSÓB.

W tym dniu na 4 godzinie lekcyjnej  uczniowie i nauczyciele w klasach zrobili sobie 10 minutową przerwę, na której czytali swoje ulubione książki. Ponadto podczas długich przerw, biblioteka szkolna gościła odważnych, którzy na głos odczytywali wybrane i przygotowane przez siebie fragmenty utworów.

W akcji w naszej szkole  wzięło udział  426 uczniów oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Mamy nadzieję, że z każdym rokiem będzie nas coraz więcej czytać na przerwie i akcja na stałe zagości w murach Reja. Celem akcji jest pokazanie uczniom, że czytanie to atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu, a po książki można sięgać w każdej sytuacji i miejscu.

Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie akcji czytelniczej w naszej szkole:

Uczniom ZS nr 2 w Kraśniku

Nauczyciele języka polskiego