Właściwie to już tradycja….. I w tym roku (22.09.2023) maturzyści z klasy biologiczno-chemicznej (4b) zawitali w przyjaznych progach Instytutu Nauk Chemicznych Wydziału Chemii UMCS w Lublinie, w pracowni Katedry Chemii Analitycznej.

Uczniowie pod opieką pracowników naukowo-dydaktycznych samodzielnie wykonywali doświadczenia związane z miareczkowaniem alkacymetrycznym. Zajęcia te były okazją do założenia fartucha laboratoryjnego i pracy na profesjonalnym sprzęcie, co sprawiło, że wszyscy poczuli się jak prawdziwi studenci. Wyjazd ten był też możliwością zetknięcia się ze środowiskiem naukowym. Podczas zajęć pracownicy katedry instruowali uczniów, odpowiadali na pytania oraz dzielili się sugestiami i swoim doświadczeniem.

Opiekunami wyjazdu były: p. A. Przywara i E. Skrzypiec