19 października (wtorek) zapraszamy wszystkich do wzięcia  udziału  w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Do akcji zapraszamy całą społeczność szkoły: uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.

Celem akcji jest:
-promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
-zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu;
- integracja społeczności szkoły poprzez udział we wspólnej akcji;
- realizacja” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-25”.

W związku z reżimem sanitarnym przebieg akcji w naszej szkole został zmodyfikowany. W tym dniu proponujemy by, na 2 godzinie lekcyjnej, uczniowie wszystkich klas przez 5 minut czytali przyniesione przez siebie książki (można też wypożyczyć książkę dzień wcześniej w bibliotece). Zapraszamy również w tym dniu do biblioteki szkolnej(na dwóch długich przerwach) chętnych do przeczytania na głos fragmentu swojej ulubionej książki, ulubionego wiersza czy innego tekstu (np. żartu, anegdoty, może ktoś będzie chciał zmierzyć się z jednym z utworów naszego patrona). Nagroda dla odważnych uzgodniona z nauczycielami polonistami (+z języka polskiego). W trakcie akcji wykonane zostaną zdjęcia dokumentujące udział w akcji.

Zapraszamy.

Nauczyciele języka polskiego