Jesteś tutaj: Start
Aktualności Reja
2022_23 Akcja wsparcia osób zmagających się z zaburzeniami i chorobami psychicznymi


OGŁOSZENIE
W dniu 8 lipca 2025 roku o godzinie 9.00, zapraszamy absolwentów szkoły po odbiór świadectw dojrzałości.
Świadectwa będą wydawane przez wychowawców klas w salach lekcyjnych:
Klasa 4a – sala 43
Klasa 4b – sala 56
Klasa 4c - sala 57
Klasa 4d – sala 34
Klasa 4f – sala 40
(…) tak szybko stad odchodzą jak drozd milkną w lipcu
jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon
żeby widzieć naprawdę zamykają oczy (…)
Jan Twardowski
Z głębokim żalem żegnamy księdza kanonika Janusza Stefanka, wieloletniego proboszcza parafii św. Józefa Robotnika w Kraśniku, dziekana dekanatu kraśnickiego, duchowego przewodnika i przyjaciela społeczności Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku. Jesteśmy wdzięczni za modlitwę, towarzyszenie nam w ważnych dla szkoły momentach, za każdy gest, za słowo i dyskretne wsparcie, życzliwość. Księże Proboszczu! Z Księdzem łatwiej nam było widzieć to, co ważne, dostrzegać wartości, które czasem gubią się w niełatwej szkolnej codzienności. Będzie nam brakowało obecności i towarzyszenia tak życzliwego, choć wymagającego pasterza. Księże Proboszczu, odpoczywaj w pokoju!
Społeczność „Reja”
REKRUTACJA 2025/2026
OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2025/2026 - profile klas
Harmonogram rekrutacji 2025/2026
Regulamin rekrutacji 2025/2026
W naszej szkole, dzięki zaangażowaniu Wolontariuszy Szkolnego Koła PCK, 21 kwietnia 2023 roku obchodziliśmy Dzień Tolerancji, który był połączony z akcją wsparcia dla osób zmagających się z zaburzeniami i chorobami psychicznymi.
Chcielibyśmy również zwrócić uwagę, że niedługo, dokładnie 5 maja, będziemy obchodzić Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, który w Polsce jest również Dniem Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. To wyjątkowa okazja, aby podkreślić, że każdy z nas ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu społecznym, rodzinnym i zawodowym.
Dodatkowo, 6 maja to Światowy Dzień Walki z Anoreksją. Jest to szczególny dzień, w którym zachęcamy wszystkich do większej czujności i świadomości na temat tej choroby.
W ramach obchodów powyżej wymienionych Dni, Wolontariusze SK PCK postanowili podjąć działania i zaangażować całą społeczność szkolną w przygotowaną akcję.
Przedstawiciele klas, na kilka dni przed obchodami, wylosowali karteczki z zapisaną nazwą koloru. Do każdego z kolorów przypisano inną chorobę lub zaburzenie psychiczne. Dnia 21 kwietnia, uczniowie poszczególnych klas mieli za zadanie ubrać się w odzież w kolorze wylosowanym przez przedstawiciela. Oto przyporządkowanie:
W akcji wzięli udział także nauczyciele, którzy ubrali się na biało, aby wyrazić swoją gotowość do wyjścia z jakiegokolwiek zaburzenia psychicznego. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w to wydarzenie. Wasza obecność, wsparcie
i zaangażowanie miały ogromne znaczenie. Dzięki Wam udało nam się zwiększyć świadomość na temat poszczególnych zaburzeń i chorób psychicznych oraz pokazać naszą solidarność i empatię wobec osób zmagających się z tymi trudnościami.
Szczególne słowa uznania kierujemy do naszych Wolontariuszy SK PCK, którzy poświęcili wiele czasu i wysiłku na przygotowanie tej akcji. Wasza inicjatywa i zaangażowanie są godne uznania i stanowią przykład, jak małe działania mogą mieć wielki wpływ na naszą społeczność szkolną.
Pamiętajmy, że tolerancja, akceptacja i świadomość są kluczowe w budowaniu szkoły
i społeczności opartej na szacunku i empatii. Dzięki waszej determinacji i zaangażowaniu, stajemy się silniejsi i bardziej otwarci na potrzeby innych.
Opiekun Szkolnego Koła PCK
Jolanta Łapa