Miło jest nam poinformować, że w dniu 2 czerwca 2023 roku, na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku odbył się finał III Powiatowego Ekologicznego Konkursu Biochemicznego dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs, tak jak w ubiegłych latach, składał się z 2 etapów. Etap I odbył się 15 marca 2023 r. na terenie szkół podstawowych, które zgłosiły uprzednio swoich uczestników do Konkursu, a etap II – finałowy miał miejsce na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku. Do udziału w przedsięwzięciu zgłosiło się 11 szkół podstawowych z Powiatu Kraśnickiego, z których wyłoniono 31 uczniów - finalistów z VII i VIII klas szkół podstawowych.

Komisja Konkursowa po sprawdzeniu, zweryfikowaniu i odkodowaniu prac wyłoniła czterech laureatów:

•  I miejsce zajęła Amelia Lipowa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku,

•  II miejsce przypadło Tymoteuszowi Oszustowi również ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku,

• III miejsce przyznano: Magdalenie Młynik ze Szkoły Podstawowej w Terpentynie,

• IV miejsce zajął Jakub Bernat ze Szkoły Podstawowej w Annopolu.

Wszystkich uczestników Konkursu nagrodzono drobnymi upominkami oraz dyplomami uczestnictwa. Przyznano także dyplomy podziękowania nauczycielom przygotowującym uczniów do w/w Przedsięwzięcia. Laureaci Konkursu otrzymali dodatkowo nagrody w postaci Kart Prezentowych Książnicy Polskiej do zrealizowania w dowolnie wybranym terminie w księgarni Avalon w Kraśniku.

Oficjalne, uroczyste zakończenie III Powiatowego Ekologicznego Konkursu Biochemicznego dla uczniów szkół podstawowych odbyło się 02 czerwca 2023 roku w auli Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku z udziałem: Pana wicestarosty Pawła Kudrela, Pani dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku Grażyny Jach, laureatów i uczestników Konkursu, ich nauczycieli przygotowujących oraz organizatorek całego Przedsięwzięcia.

Głównym sponsorem upominków dla uczestników oraz nagród dla zwycięzców Konkursu było Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Organizatorkami Konkursu były nauczycielki ZS nr 2 w Kraśniku: Elżbieta Fila, Ilona Pawłowicz- Sosnówka oraz Edyta Skrzypiec - koordynator Przedsięwzięcia.

Gratulujemy laureatom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom zapraszając do udziału w kolejnych edycjach Konkursu.