W dniu 17.05.2023 uczniowie klas 3a i 3e pod opieką p.A.Wójtowicz i p.T.Grębskiego uczestniczyli w Dniach Otwartych zorganizowanych w Komendzie Powiatowej Policji w Kraśniku. Spotkanie prowadził mł.asp. Paweł Cieliczko. Uczniowie wzięli udział w prelekcji, podczas której omówiono procedury doboru do Policji oraz warunki przyjęcia do służby. Policyjni prelegenci omówili także części składowe postępowania kwalifikacyjnego - test wiedzy oraz test psychologiczny. Ponadto zaprezentowano wyposażenie używane przez policjantów w ich codziennej służbie, m.in. uczniowie zapoznali się z bronią palną i środkami przymusu bezpośredniego, które prezentowali funkcjonariusze z oddziału kontrterrorystów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Spotkanie z uczniami było doskonałą okazją do promowania zawodu policjanta oraz przybliżenia procedury kwalifikacyjnej do służby w Policji.

Spotkanie było również okazją do podziękowania Karolowi Bieńkowi z klasy 3a za wzorową postawę obywatelską, jaką Karol wykazał się kilka dni temu. Podziękowanie otrzymał z rąk Komendanta Policji mł.insp. Jacka Figiela.