ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

16-17 października 2020 roku w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Młodzieżowców w Taekwon-do. Do miasta zawitały 39 kluby z całej Polski, aby rywalizować ze sobą w koreańskiej sztuce walki. Troje  naszych uczniów, Oliwia Ostrowska z klasy 3f, Igor Sochal z klasy 2aG oraz  Oliwier Wojtaszek absolwent naszej szkoły rywalizowało na matach Taekwon-do osiągając następujące wyniki:

Czytaj więcej...

 

       

ZARZĄDZENIE NR 15/2020 - 2021

          Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku

     z dnia 19 października 2020 r.

 

 

w sprawie wprowadzenia nauczania hybrydowego w Zespole Szkół nr 2 w Kraśniku od dnia 19 października 2020 roku do odwołania.

 

Na podstawie art. 30b ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910 i 1378) oraz Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 roku w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 1389) z późniejszymi zmianami

 

zarządzam co następuje:   

 

  • 1.Od 19 października 2020 roku wprowadza się zmiany w funkcjonowaniu Zespołu Szkół wprowadzając nauczanie hybrydowe:
  1. Klasy liceum ogólnokształcącego: 3a, 3b, 3c, 3d, 3e, 3f, 3g, 2aG, 2bG, 2cG, 2dG, 2eG, 2fG - uczą się w trybie stacjonarnym, przychodząc do szkoły tak jak dotychczas.
  2. Klasy liceum ogólnokształcącego: 1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 1f, 2a, 2b, 2c, 2d, 2e, 2f  - uczą się w trybie zdalnym za pośrednictwem narzędzi wybranych przez nauczyciela np. MS Teams, dziennik elektroniczny, e-podręczniki oraz inne wskazane przez MEN. Obecność na zajęciach jest odnotowywana w dzienniku elektronicznym w sposób przyjęty dla zajęć stacjonarnych.
  3. Klasy technikum: 2ATP - uczy się w trybie zdalnym na zasadach określonych dla liceum ogólnokształcącego, 3AT – odbywa praktyki zawodowe.
  • 2. Na zajęciach prowadzonych w trybie zdalnym, mogą być przeprowadzane kartkówki i sprawdziany w różnych formach.
  • 3. Nauczanie hybrydowe będzie obowiązywało do odwołania lub do zmiany sytuacji epidemiologicznej w powiecie kraśnickim, z tym, że co dwa tygodnie będzie zmieniał się tryb nauki dla klas wymienionych w §1 pkt. 1 – 2 , a co tydzień dla klas wymienionych §1 pkt. 3.

Zarządzenie wchodzi  w życie z dniem 19 października 2020 roku.

         

                                                                                                    Grażyna Jach

                                                                                    Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku

04 października 2020 roku w Firleju odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów w Taekwon-do i jednocześnie była to II Kwalifikacja do Mistrzostw Polski. Dwoje naszych uczniów, Oliwia Ostrowska z klasy 3f oraz Igor Sochal z klasy 2ag po długiej przerwie startowej zaprezentowało bardzo dobry poziom zdobywając po dwa medale:
Oliwia Ostrowska zdobyła złoto w konkurencji walki sportowej oraz brąz w konkurencji układów formalnych natomiast Igor Sochal  zdobył srebro w technikach specjalnych oraz brąz w konkurencji walki sportowej. Sędzią na tych zawodach był absolwent naszej szkoły Oliwier Wojtaszek.

Czytaj więcej...

Znana światowa pisarka Joanne K. Rowling powiedziała „Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki”. Bardzo słuszne i mądre stwierdzenie —nieprawdaż ? Nauczyciele bibliotekarze ZS nr 2 w Kraśniku dodadzą: tu  nowości wydawnicze czekają na pasjonatów literatury.

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele, Rodzice  zapraszamy w godzinach pracy biblioteki szkolnej do korzystania z naszych zasobów bibliotecznych. W obecnym roku szkolnym 2020/2021 powiększyliśmy  księgozbiór szkolny o  123 nowości książkowe, zakupione w ramach Narodowego Projektu Rozwoju Czytelnictwa. Projekt otrzymał pozytywne rekomendacje , kwota , która została nam przyznana to 3.100 złotych. Mamy nadzieję, że została bardzo dobrze wykorzystana. Nowości książkowe, które wzbogaciły naszą bibliotekę to głownie  literatura piękna. Propozycję literackie zostały wybrane zgodnie z potrzebami uczniów, które spływały do nas jeszcze przed wakacjami. Zanim nas odwiedzicie możecie już kilka tytułów zobaczyć na ozdobionych schodach wiodących do biblioteki i na zdjęciach zamieszczonych poniżej, a od samego wejścia do biblioteki przywita was napis umieszczony na ścianie. Zapraszamy i życzymy udanych wyborów do czytania w długie jesienne wieczory.

Nauczyciele Bibliotekarze

FOTOGALERIA

 

http://weba.home.pl/boa/mctoto/rey1/galeria/index.php?&width=1600&folder=2020-09Akcjakrwiodawstwa&file=001-20201005-114601.jpeg&option=com_eventgallery&view=resizeimage„Chwyć czerwoną nitkę by uratować czyjeś życie” – to motto przyświecało uczniom z Zespołu Szkół nr 2, którzy po raz pierwszy w tym roku, pomimo deszczu, podjęli się dojrzałego czynu jakim jest oddawanie krwi.

Akcja przebiegała pod okiem personelu medycznego z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie i Oddziału Kraśnik. Wydarzenie odbyło się 01.10.2020 r. w godzinach 900 do 1430w zaparkowanym na placu przy kościele św. Józefa w Kraśniku ambulansie lubelskiego RCKiK. To już 32 tego typu przedsięwzięcie zorganizowane wśród młodzieży naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Dzień chłopaka, to okazja do miłego spędzenia czasu w gronie klasowym :-) Tak świętowała ten dzień klasa 1a razem z wychowawcą T.Grębskim. Była wyśmienita pizza, miła atmosfera i nie tylko! Zobaczcie co matematycznego odkryliśmy w tym włoskim przysmaku...

Czytaj więcej...

6 października 2020 na polanie przy Szkole Podstawowej nr 5 w Kraśniku rozegrano powiatowe sztafetowe biegi przełajowe. Dziewczęta z naszej szkoły w składzie: Zuzanna Sender ( 2eG), Roksana Zarzeczna (3g), Kinga Gazda (2b), Patrycja Kosikowska (2bG), Natalia Misztal (1a), Justyna Kawa (2d) oraz rezerwowe: Klaudia Wąsik (2d), Magdalena Skrok (2d) i Magdalena Kowalczyk (2d) wywalczyły II miejsce i awansowały do ½ Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 13 października w Majdanie Starym.

Gratulujemy!

Czytaj więcej...