W dniu 20 marca 2024r. odbył się etap powiatowy I Powiatowego Konkursu Historycznego "Śladami przeszłości". Udział w konkursie wzięli uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych Powiatu Kraśnickiego, którzy zostali do niego zakwalifikowani na podstawie wyników testu szkolnego będącego pierwszym etapem zmagań konkursowych. Tematem konkursu było Powstanie Kościuszkowskie, którego 230-ta rocznica przypada w tym roku. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy podczas eliminacji pisemnych. Laureatami konkursu zostali:
Jakub Samonek  - uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Poniatowskiego w Annopolu (I miejsce), Szymon Tadeusz Członka ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Kraśniku (II miejsce) i Jakub Hołota - uczeń Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Terpentynie.
Otrzymali oni nagrody w postaci bonów o wysokiej wartości na zakup sprzętu elektronicznego, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i dyplomy.
W uroczystości rozdania nagród uczestniczyła p.Agnieszka Drozd - kierownik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Kraśniku.
Dziękujemy sponsorom nagród: Starostwu Powiatowemu oraz firmie ATX z Lublina.
Organizatorkami konkursu były panie: Katarzyna Kremlaś i Iwona Oszust.
Dziękujemy za liczny udział w konkursie uczniom a Ich opiekunom za pomoc w oraganizacji etapu szkolnego i przygotowanie młodzieży do konkursu.
Gratulujemy laureatom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.