Dzięki staraniom Uczniowskiego Klubu Sportowego Rej Kraśnik udało się pozyskać dofinansowanie na sprzęt sportowy. Nasza placówka wzbogaciła się o Kijki Nordic Walking, które pomogą w uatrakcyjnieniu zajęć wychowania fizycznego, zajęć pozalekcyjnych oraz wprowadzić do podstawy programowej nowoczesne formy gimnastyki. Tego typu wyposażenie zaangażuje uczniów do większej aktywności fizycznej w dobie narastających chorób cywilizacyjnych, między innymi zauważalną otyłość, cukrzyca, anoreksja, bulimia a także załamanie zdrowia psychicznego.
W imieniu Zespołu Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja w Kraśniku słowa podziękowania składamy firmie Veolia Wschód Sp. z o.o. za udzielenie wsparcia finansowego przeznaczonego na zakup nowego sprzętu sportowego.