OGŁOSZENIE
W dniu 8 lipca 2025 roku o godzinie 9.00, zapraszamy absolwentów szkoły po odbiór świadectw dojrzałości.
Świadectwa będą wydawane przez wychowawców klas w salach lekcyjnych:
Klasa 4a – sala 43
Klasa 4b – sala 56
Klasa 4c - sala 57
Klasa 4d – sala 34
Klasa 4f – sala 40
(…) tak szybko stad odchodzą jak drozd milkną w lipcu
jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon
żeby widzieć naprawdę zamykają oczy (…)
Jan Twardowski
Z głębokim żalem żegnamy księdza kanonika Janusza Stefanka, wieloletniego proboszcza parafii św. Józefa Robotnika w Kraśniku, dziekana dekanatu kraśnickiego, duchowego przewodnika i przyjaciela społeczności Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku. Jesteśmy wdzięczni za modlitwę, towarzyszenie nam w ważnych dla szkoły momentach, za każdy gest, za słowo i dyskretne wsparcie, życzliwość. Księże Proboszczu! Z Księdzem łatwiej nam było widzieć to, co ważne, dostrzegać wartości, które czasem gubią się w niełatwej szkolnej codzienności. Będzie nam brakowało obecności i towarzyszenia tak życzliwego, choć wymagającego pasterza. Księże Proboszczu, odpoczywaj w pokoju!
Społeczność „Reja”
REKRUTACJA 2025/2026
OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2025/2026 - profile klas
Harmonogram rekrutacji 2025/2026
Regulamin rekrutacji 2025/2026
Zespół Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja w Kraśniku realizuje projekt unijny "Nowe umiejętności szansą na przyszłość", mający na celu podniesienie kompetencji uczniów w kluczowych obszarach edukacji. W ramach tego przedsięwzięcia odbywają się różnorodne zajęcia. W szkolnej galerii zamieszczone zostały zdjęcia z zajęć z geografii, j. angielskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, fizyki oraz w przeważającej liczbie z kompetencji cyfrowych.
Zajęcia geografii umożliwiły uczniom pogłębienie wiedzy o otaczającym świecie oraz zrozumienie procesów geograficznych kształtujących naszą planetę. Z kolei lekcje historii i wiedzy o społeczeństwie miały niezwykle praktyczny wymiar – uczniowie tworzyli symulację rozpraw sądowych, wcielając się w role prawników, świadków i sędziów. Takie zajęcia pozwoliły im lepiej zrozumieć funkcjonowanie systemu prawnego oraz znaczenie sprawiedliwości w życiu społecznym. Natomiast zajęcia z języka angielskiego skupiły się na rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych, niezbędnych w dzisiejszym zglobalizowanym świecie. Zajęcia z kompetencji cyfrowych, to głównie zajęcia multimedialne oraz programowanie. Fotogaleria z tych zajęć, dostępna na stronie szkoły, ukazuje zaangażowanie i entuzjazm uczestników podczas praktycznych ćwiczeń i projektów zespołowych.
Realizacja projektu "Nowe umiejętności szansą na przyszłość" jest możliwa dzięki wsparciu Unii Europejskiej oraz zaangażowaniu kadry pedagogicznej naszej szkoły. Dążymy do tego, aby nasi uczniowie byli jak najlepiej przygotowani do wyzwań współczesnego świata, wyposażeni w wiedzę i umiejętności niezbędne w dalszej edukacji i na rynku pracy.