2 grudnia 2021r. odbyły się zawody ½ Finału Wojewódzkiej Licealiady w Pływaniu. Przez ostatnie kilka lat zawody szkolne na tym poziomie odbywały się w Kraśniku. Tym razem, ze względu na odbudowę pływalni w naszym mieście, trzeba było jechać aż do Biłgoraja. Jeszcze większą trudnością dla naszych uczniów był jednak brak możliwości przygotowania się do zawodów ( bez dostępu do pływalni trudno utrzymać „formę”). Mimo tych przeciwności nasza szkołę reprezentowało 12 zawodników – 6 dziewcząt i 6 chłopców.

Program zawodów obejmuje wyścigi sztafetowe 6x25m stylem dowolnym i starty indywidualne na 50 m każdym stylem pływackim. Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta. Sztafeta w składzie: Milena Machulak (2c), Kornelia Pogoda (2a), Sara Łukasik (3f), Natalia Michota (1b), Aniela Żuber (1d) i Lena Grabczak (1b) zajęła II miejsce i wystartuje w Finale Wojewódzkim! W startach indywidualnych awans do finałów wywalczyły także: Milena Machulak ( II miejsce na 50m st. dowolnym i Lena Grabczak ( III miejsce na 50m st. grzbietowym). Tuż za podium uplasowały się: Natalia Michota ( IV miejsce na 50m st. klasycznym), Sara Łukasik ( V miejsce na 50m st. dowolnym), Żuber Aniela (V miejsce na 50m st. grzbietowym) i Kornelia Pogoda (V miejsce na 50m st. klasycznym). Nieco mniej szczęścia mieli chłopcy. Bardzo niewiele brakowo do awansu sztafecie 6x25m stylem dowolnym. Ostatecznie chłopcy w składzie: Patryk Kasperski (3aG), Jakub Biskup (3e), Jan Jachura (3e), Jan Kułaga (4aT), Karol Piłat ( 1b) i Michał Szymula (3e) zajęli III miejsce. W startach indywidualnych najwyższą, III lokatę wywalczył Patryk Kasperski i będzie reprezentował nasza szkołę w Finale Wojewódzkim. Tuż za podium znaleźli się: Jan Jachura ( IV miejsce na 50m st. motylkowym), Michał Szymula (IV miejsce na 50m st. grzbietowym), Jan Kułaga (IV miejsce na 50m st. dowolnym) i Karol Piłat ( V miejsce na 50m st. motylkowym).

Finał Wojewódzkiej Licealiady w Pływaniu odbędzie się 13 grudnia na olimpijskiej pływalni Aqua Lublin. Powodzenia!