2010/2011 Stypendia Starosty
Dodane przez admin dnia Październik 30 2010 21:33:28

   Najwięcej stypendystów z Reja!  

27 października 2010 r. w pięknej, wyremontowanej sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Starosty ...


Rozszerzona zawartość newsa

   Najwięcej stypendystów z Reja!  

27 października 2010 r. w pięknej, wyremontowanej sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Starosty Kraśnickiego za wybitne osiągnięcia w nauce za rok szkolny 2009/2010.
W spotkaniu wzięli udział wyróżnieni uczniowie szkół średnich powiatu kraśnickiego wraz z rodzicami, nauczycielami i przedstawicielami dyrekcji.
Najwięcej było stypendystów z Reja! Aż trzydzieścioro uczniów i absolwentów naszej szkoły spełniło co najmniej trzy warunki decydujące o  przyznaniu tego zaszczytnego  wyróżnienia.
 Starosta Kraśnicki Tadeusz Wojtak i wicestarosta Jarosław Czerw wręczyli im  stypendia i pamiątkowe leksykony krajoznawcze „Powiat kraśnicki”. Rodzice otrzymali listy gratulacyjne, a wychowawcy – podziękowania.
Spotkanie uświetnił występ młodych artystów ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kraśniku.
Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów!
A oto lista naszych stypendystów:

1. Biały Grzegorz - ZS Nr 2
� średnia ocen 5,40,
� wzorowa ocena z zachowania,
� uczestnik II etapu (wojewódzkiego) LXI Olimpiady Matematycznej,
� udział w eliminacjach okręgowych V edycji Olimpiady Przedsiębiorczości,
� udział w finale VI Potyczek Matematycznych na UMCS,
� wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2010”-dyplom,
� wyróżnienie oraz tytuł „Taon” w Polsko- Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2010”,
� finalista konkursu fizycznego „Rok przed Maturą”,
� laureat w XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Turystyczno- Krajoznawczej LZS pn. „Polska- Bułgaria- Unia Europejska”,
� udział w II etapie konkursu „Przedsiębiorczy uczeń na rynku pracy”.
2. Pulikowska Magdalena – ZS Nr 2
� średnia ocen 5,0,
� wzorowa ocena z zachowania,
� wynik egzaminu maturalnego: j. polski- 79%, j.angielski- 94%.
� udział w eliminacjach etapu wojewódzkiego XL Olimpiady Literatury i Języka Polskiego,
� udział w eliminacjach II stopnia etapu wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym,
� I miejsce w turnieju Wiedzy Psychologicznej- organizator tygodnik „Charaktery”,
� wolontariuszka w Domu Pomocy Społecznej w Kraśniku,
� wolontariuszka w Szkolnym Klubie Wolontariusza „Serca Nadziei”.
3. Starobrat Jakub – ZS Nr 2
� średnia ocen 4,5,
� wzorowa ocena z zachowania,
� wynik egzaminu maturalnego: matematyka 100% z zakresu podstawowego oraz 94% z zakresu rozszerzonego, j. polski 86%,
� udział w III etapie III Ogólnopolskiej Olimpiady o „Diamentowy Indeks AGH”,
� udział w II etapie LXI Olimpiady Matematycznej.
4. Stepanow Kamila – ZS Nr 2
� średnia ocen 5,0,
� wzorowa ocena z zachowania,
� wolontariat na rzecz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
� udział w I edycji międzyszkolnego Konkursu Biologicznego „Powtórka przed Maturą,
� I miejsce XIV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej (etap diecezjalny),
� udział w finale Ogólnopolskim XIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.
5. Cios Aleksandra – ZS Nr 2
� średnia ocen 5,20,
� wzorowa ocena z zachowania,
� wynik egzaminu maturalnego: matematyka- 96%, j. angielski- 100%,
� udział w II etapie konkursu „Przedsiębiorczy uczeń na rynku pracy”.
� Udział w etapie wojewódzkim Olimpiady Przedsiębiorczości.
6. Kondracka Emilia – ZS Nr 2
� średnia ocen 4,07,
� wzorowa ocena z zachowania,
� laureatka centralnego etapu V edycji Olimpiady Przedsiębiorczości,
� udział w etapie okręgowym XXXIV Olimpiady Języka Angielskiego.
7. Kowalczyk Karol – ZS Nr 2
� średnia ocen 5,20,
� wzorowa ocena z zachowania,
� finalista XXXVI Olimpiady Geograficznej,
� wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2010,
� laureat w XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Turystyczno- Krajoznawczej LZS pn. „Polska- Bułgaria- Unia Europejska”.
8. Sitarczyk Piotr  - ZS Nr 2
� średnia ocen 5,07,
� wzorowa ocena z zachowania,
� uczestnik Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2010”- wyróżnienie,
� uczestnik II etapu konkursu „Przedsiębiorczy uczeń na rynku pracy”,
� laureat w XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Turystyczno- Krajoznawczej LZS pn. „Polska- Bułgaria- Unia Europejska”.
9. Wieleba Agnieszka – ZS Nr 2
� średnia ocen 5,0,
� wzorowa ocena z zachowania,
� wolontariat na rzecz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej,
� udział w II etapie konkursu „Przedsiębiorczy uczeń na rynku pracy”.
10. Wójtowicz Szymon – ZS Nr 2
� średnia ocen 4,90,
� wzorowa ocena z zachowania,
� wynik egzaminu maturalnego: matematyka- 100% z zakresu podstawowego i rozszerzonego (jedyny taki wynik w powiecie), j. polski- 93%, j. angielski- 94% podstawowy i 79% rozszerzony, fizyka- 90% z zakresu rozszerzonego (najlepszy wynik w powiecie),
� udział w II etapie konkursu „Przedsiębiorczy uczeń na rynku pracy”, wolontariat – Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Starszych.
11. Zalewski Adam – ZS Nr 2
� średnia ocen 5,13,
� wzorowa ocena z zachowania,
� 11. miejsce w finale wojewódzkim XXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, zaświadczenie,
� wolontariat na rzecz Centrum Wolontariatu w Kraśniku.
12. Blat Diana – ZS Nr 2
� średnia ocen 5,00,
� wzorowa ocena z zachowania,
� udział w wojewódzkim Konkursie Chemicznym „Rok przed Maturą”.
13. Cieślik Karolina – ZS Nr 2
� średnia ocen 5,06,
� wzorowa ocena z zachowania,
� działalność wolontarystyczna w Szkolnym Klubie Wolontariusza „Serca Nadziei” przy ZS NR 2.
14. Ćwikła Barbara - ZS Nr 2
� wzorowa ocena z zachowania,
� wynik egzaminu maturalnego: matematyka- 92%, j. angielski- 83%,
� działalność wolontarystyczna- współpraca z Wioską Dziecięcą SOS w Kraśniku.
15. Droździel Damian – ZS Nr 2
� wzorowa ocena z zachowania,
� wynik egzaminu maturalnego: j. polski- 91%, j. angielski- 100%,
� udział w eliminacjach okręgowych XXXVI Olimpiady Historycznej.
16. Dziadura Anna – ZS Nr 2
� średnia ocen 5,13,
� wzorowa ocena z zachowania,
� wynik egzaminu maturalnego: matematyka- 86%, j. angielski- 98%.
17. Dyguś Piotr – ZS Nr 2
� średnia ocen 5,07,
� wzorowa ocena z zachowania,
� finalista III stopnia XL Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
18. Kowalska Kamila – ZS Nr 2
� średnia ocen 5,0,
� wzorowa ocena z zachowania,
� wynik egzaminu maturalnego: j. angielski- 94%, matematyka- 93%.
19. Kozłowski Mateusz – ZS Nr 2
� średnia ocen 5,06,
� wzorowa ocena z zachowania,
� działalność wolontarystyczna w Rodzinnym Domu Dziecka w Kraśniku.
20. Kuśmierczyk Agata – ZS Nr 2
� średnia ocen 5,06,
� wzorowa ocena z zachowania,
� działalność wolontarystyczna w Szpitalu Powiatowym w Kraśniku.
21. Łata Aneta – Zespół Szkół Nr 2 w Kraśniku.
� średnia ocen 5,20,
� wzorowa ocena z zachowania,
� wynik egzaminu maturalnego: j. polski-86%, matematyka- 96%, j. angielski- 92%.
22. Sobańska  Angelika – Zespół Szkół Nr 2 w Kraśniku.
� średnia ocen 5,0,
� wzorowa ocena z zachowania,
� udział w eliminacjach okręgowych  XXXVI Olimpiady Historycznej,
� udział w eliminacjach okręgowych  XXII Olimpiady Filozoficznej .
23. Surdacki Kamil – Zespół Szkół Nr 2 w Kraśniku.
� średnia ocen 5,13,
� wzorowa ocena z zachowania,
� udział w II etapie LIX Olimpiady Fizycznej,
� 11. miejsce (etap wojewódzki) w konkursie z Fizyki i Astronomii „Rok przed Maturą”,
� uczestnik konkursu „VI Potyczki Matematyczne”.
24. Szczeblewska Anna – Zespół Szkół Nr 2 w Kraśniku
� średnia ocen 5,0,
� wzorowa ocena z zachowania,
� udział w I edycji międzyszkolnego Konkursu Biologicznego „Powtórka przed Maturą”.
25. Śledzik Edyta  – Zespół Szkół Nr 2 w Kraśniku.
� średnia ocen 5,0,
� wzorowa ocena z zachowania,
� wolontariat na rzecz Stowarzyszenia Wspomagania Osób Niepełnosprawnych „Res Sacra Miser” w Gościeradowie.
26. Terelak Ewa – Zespół Szkół Nr 2 w Kraśniku
� średnia ocen 5,0,
� wzorowa ocena z zachowania,
� wynik egzaminu maturalnego: j. angielski- 100%, j. niemiecki- 96%, j. polski- 86%.
27. Tęcza Paulina Iwona – Zespół Szkół Nr 2 w Kraśniku.
� średnia ocen 4,88,
� wzorowa ocena z zachowania,
� wynik egzaminu maturalnego: j. angielski- 99%, chemia poziom rozszerzony- 93%, j. polski- 86%,
� wolontariat w Parafii św. Józefa w Kraśniku na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Kraśniku i Akademii Młodzieżowej
28. Zalewska Izabela – Zespół Szkół Nr 2 w Kraśniku
� średnia ocen 5,0,
� wzorowa ocena z zachowania,
� wolontariat na rzecz Domu Dziecka w Kraśniku.
29. Zarzycka Karolina – Zespół Szkół Nr 2 w Kraśniku
� średnia ocen 5,13,
� wzorowa ocena z zachowania,
� wolontariat w Kółku Misyjnym i KSM przy parafii Św. Józefa w Kraśniku.
30. Żołopa Paulina – Zespół Szkól Nr 2 w Kraśniku.
� średnia ocen 5,0,
� wzorowa ocena z zachowania,
� wolontariat w Parafialnym Klubie Wolontariusza przy parafii Św. Józefa w Kraśniku.